Kalkulator napisany z pomocą behavior-driven development (BDD)

Postawiłem sobie za cel napisanie kalkulatora przy użyciu metody BDD a wynikami mojej pracy chcę się z wami podzielić.

Kalkulator ten będzie zachowywać się jak ten z lat dziewięćdziesiątych, pokazany poniżej na obrazku. Mam jeszcze taki sam w domu — ma już chyba 20 lat. Ten, który tutaj zaimplementuje, będzie posiadał, tak samo, jak ten oryginalny, kilka dziwnych zachowań. Na przykład, przy każdym ponownym wciśnięciu „=”, liczba na wyświetlaczu będzie się zwiększać o jeden, jeśli wcześniej wykonaliśmy działanie „1+1”.

Sentyment

citizen-sdc-805-bn-400x400-imad434ucvqh3xzg

Widok tego kalkulatora przypomniał mi piękne czasy lat 90. Kto nie miał kiedyś takiego kalkulatora? Kto kiedyś nie bawił się w nieskończoność, wciskając różne kombinacje klawiszy, aby wygenerować w lewym dolnym rogu ekranu literę ‚E’. Kto nie bił rekordu ilości wciśnięć klawisza „=” w określonym przedziale czasowym.

Foto-reportaż

Zapraszam do foto-reportażu, w którym pokażę krok, po kroku, bardzo szczegółowo jakie narzędzia zainstalowałem oraz jak zmieniał się kod podczas kolejnych, czerwono-zielonych faz.

Testy jednostkowe

Testy jednostkowe będą miały postać zwykłego teksu, zrozumiałego dla człowieka niebędącego programistą. Tekst ten będzie źródłem do wygenerowania prawdziwych testów jednostkowych, których spełnienie będzie oznaczało spełnienie danego wymagania biznesowego.

Galeria

Poniżej znajduje się galeria zdjęć ze screenami zrobionymi podczas instalacji wymaganych narzędzi oraz procesu implementacji. Klikając na kafelki, zostaną Ci wyświetlone zdjęcia w oryginalnym rozmiarze. Poniżej każdego ze zdjęć znajduje się szczegółowy opis wyjaśniający, co w danym korku należy wykonać.

2 Comments

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s