Boiling Frogs 2018 – Sofrware Craftsmandsip Conference in Wrocław

W tym roku również jadę wraz z całą ekipą znajomych z Krakowa.

Byłem na każdej edycji tej konferencji, czyli w 2016 i 2017 roku. Za każdym razem byłem bardzo zadowolony. Równie tematyka, sposób prowadzenia prezentacji oraz organizacja stały na bardzo wysokim poziomie.

Link do strony

https://2018.boilingfrogs.pl/

Nagrania

Na YouTube można obejrzeć wykłady, na których nie można było się pojawić, ponieważ odbywały się równolegle z innymi na innej ścieżce, na których również chciało się być.

https://www.youtube.com/channel/UCgUfIjfLvWmARsQ-d5gPzrw

Nazwa Boiling Frogs

Nazwa nawiązuje do tego, żeby uważać na siebie i nie zostać ugotowanym. Jest takie przysłowie, które mówi, że jak będziemy bardzo powoli podgrzewać wodę, w której znajduje się żaba, to ta żaba w pewnym momencie się ugotuje, nie wiedząc o tym. Żaba jest zmiennocieplne, więc temperatura jej ciała będzie się podnosić wraz z temperaturą wody. W każdej chwili żaba mogłaby wyskoczyć z wody, za nim się ugotuje, ale tego nie zrobi, ponieważ nie zauważy wzrostu temperatury.

Ważne, aby nasze otoczenie nas nie ugotowało tak jak tę żabę. Należy szkolić się, rozwijać, zdobywać nowe doświadczenia tak, aby wiedzieć, kiedy wyskoczyć z garnka w odpowiednim momencie.

Woda w garnku, powoli podgrzewana aż do momentu ugotowania nas jest tutaj metaforą do takich sytuacji jak na przykład uczestnictwo w projekcie rozwijanym w przestarzałych, dawno już nierozwijanych technologiach lub tkwienie w toksycznej firmie, w której nie ma możliwości rozwoju, itp…

Rozmowy o programowaniu na konferencji

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s