KGD .NET

KGD_LOGOKGD .NET czyli Krakowska Grupa Deweloperów .NET

Krakowska Grupa Deweloperów .NET to społeczność, skupiająca osoby związane z technologią .NET z Krakowa i okolic. Grupa działa nieprzerwanie od czerwca 2004 roku i tym samym jest najstarszą profesjonalną grupą .NET w Polsce. Zorganizowaliśmy już ponad 100 spotkań.

Zawsze raz w miesiącu, zawsze w środy, zawsze o 18:30, zawsze dwie prelekcje

Naszą tradycją jest to, że spotkania organizujemy raz w miesiącu, zawsze w środy i zawsze o 18:30.

Na każdym spotkaniu odbywają się dwie prelekcje, które trwają od czterdziestu do sześćdziesięciu minut. Między prelekcjami jest piętnastominutowa przerwa, podczas której można zjeść pizzę oraz napić się piwa ufundowanego przez firmę Making Waves.

Sezon

Kolejne sezony spotkań otwieramy we wrześniu. Następnie spotykamy się w październiku i listopadzie. W grudniu mamy przerwę świąteczną. W nowym roku nasze spotkania odbywają się kolejno w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju i czerwcu. W lipcu i sierpniu wszyscy mamy wakacje, aby na świeżo, ponownie wkroczyć w nowy sezon we wrześniu.

Meetup

Na platformie Meetup (https://www.meetup.com/pl-PL/KGD-NET/), po dołączeniu do naszej grupy, dowiesz się wszystkiego o miejscu, terminie, tematach oraz prelegentach. Znajdziesz tam wszystkie informacje o przeszłych i przyszłych spotkaniach. Przenieśliśmy się tutaj od 63 spotkania, czyli 23 marca 2011 roku.

Na luzie

Na naszych spotkaniach odbywają prelekcje, na których poruszane są ścisłe, specjalistyczne, techniczne i często trudne tematy z dziedziny programowania.

Mimo wszystko spotykamy się w bardzo luźnej atmosferze, gdzie w trakcie spotkania możemy poczęstować się darmową pizzą oraz browarem. Rozmowy mają charakter nieformalny. Zdobywamy nową wiedzę, nie zapominając o miłej atmosferze.

Po zakończeniu drugiej prelekcji przenosimy się z sali konferencyjnej na wygodne loże, gdzie często zostajemy na dłużej, aby nawiązać nowe znajomości oraz wymienić spostrzeżenia. Spotkania ubarwia łagodny, nieinwazyjny chillout i nastrojowy lounge na jednej ze sal klubu Prominent, w jednym z budynków Politechniki Krakowskiej.

Prelegenci

Na naszych spotkaniach występują specjaliści i inżynierowie oprogramowania z naszej lokalnej społeczności oraz z całej Polski, Europy i USA. Pełną listę prelegentów wraz z opisem tematów możesz sprawdzić wchodząc w historię naszego profilu KGD .NET w Meetup.

Prelegentom przybywającym spoza Krakowa, dzięki naszemu sponsorowi Pirios S.A., zwracamy koszty podróży i zakwaterowania.

Jeśli masz ciekawy temat i chciałbyś u nas wystąpić, zapraszam do kontaktu. Wspólnie ustalimy taki termin, który będzie również odpowiadać drugiemu prelegentowi z pary oraz w którym będziemy mieć dostępną salę.

Nagrody

Podczas każdego spotkania, po drugiej prelekcji losujemy nagrody wśród uczestników, którzy wypełnili ankiety. Lista nagród zmienia się wraz z nawiązywaniem coraz to nowych relacji z firmami, które bardzo chętnie dołączają do grona naszych sponsorów. Wśród wielu nagród, które już rozlosowaliśmy — mogę wyszczególnić:

Specjalne edycje

100. spotkanie KGD.NET & 10. edycja Making Software

kgd_net_main_foto

26 października 2016 roku przygotowaliśmy coś wyjątkowego. Było to okrągłe, setne spotkanie naszej Krakowskiej Grupy Developerów .NET. Równocześnie swoją dziesiątą edycję miało wydarzenie Making Software – Developers’ Meetup.

Z inicjatywy firmy Making Sofware postanowiliśmy połączyć siły i wspólnie, z większym rozmachem niż zwykle, należycie uczcić nasze święta. Oficjalna część naszego świętowania skończyła się o 23:00, po której nastąpiła nieoficjalna, która potrwała aż do białego rana.

Chcę tutaj podziękować naszemu partnerowi Making Sofware za ogromny wkład w organizację oraz finansowanie naszego wspólnego święta.

Przeżyjmy to jeszcze raz

KGD .NET WarmUp b4 DevConf

We wrześniu, podczas pierwszego spotkania nowego sezonu zawsze mamy szczególną edycją „KGD .NET WarmUp b4 DevConf„, będącą rozgrzewką przed organizowaną w Krakowie konferencją „DevConf” (dawniej znaną jako DevDay). Dzięki naszej, wspaniałej symbiozie, na jeden dzień przed „DevConf”, mamy możliwość gościć dwóch prelegentów tam występujących. Bardzo często uczestnicy tej konferencji, zjeżdżający się z całej Polski wykupując bilet i noclegi o jeden dzień wcześniej, tak aby móc uczestniczyć naszym wrześniowym spotkaniu KGD .NET.

Sponsorzy

Pełną, aktualną, listę stałych sponsorów, możesz sprawdzić na naszym profilu Meetup pod adresem: https://www.meetup.com/pl-PL/KGD-NET/sponsors/. Jeśli podczas danego spotkania pojawiają się dodatkowi sponsorzy, wówczas informujemy o tym bezpośrednio w definicji tego spotkania.

Przed każdym spotkaniem na początku komunikujemy informacje o naszych sponsorach. Firmy, które tego oczekują — mogą postawić w sali swój baner. Jest również możliwość dostarczania nam drobnych gadżetów, które rozdamy podczas spotkania.

Na każdym spotkaniu, wśród ankiet dotyczących danego spotkania, losujemy sponsorowane nagrody. Podczas losowania również informujemy jaka firma ufundowała daną nagrodę.

Rozsyłając informacje o kolejnym spotkaniu w mediach społecznościowych (Facebook, Twitter, Slack) dołączamy, hashtagi oraz linki odnoszące się do naszych sponsorów.

Wszystkie firmy zainteresowane zapraszam do kontaktu.

Media

meetup

Zapraszamy na naszą oficjalną stronę Meetup naszej grupy
https://www.meetup.com/pl-PL/KGD-NET/.

KGD .NET - Slack

Postanowiliśmy założyć naszego KGD .NET’owego Slacka (https://kgdnet.slack.com/), na którym będziemy mogli się wymieniać wiedzą, opiniami, informacjami zwrotnymi na temat prelekcji, propozycjami kolejnych prelekcji, informacjami o innych analogicznych konferencjach w naszym świecie programistycznym. Jest to eksperyment, który mamy nadzieję, że zachęci nas wszystkich do rozmów na tematy, prelekcji, które były poruszane na naszych spotkaniach.
Link do rejestracji:
https://kgdnetslack.herokuapp.com/.

facebook_grupa_kgd_net

Zapraszamy na naszą oficjalną stronę
facebook KGD .NET.
Zapraszamy do naszej oficjalnej grupy
facebook KGD .NET.

twitter_kgd_net

Zapraszamy na nasz oficjalny profil
@kgd_net.

Organizatorzy

Wraz z moimi znajomymi: Martą Kucybała, Jarkiem Karlikiem, Cezarym Piątkiem oraz Krzysztofem Morcinkiem z wielką przyjemnością organizujemy kolejne spotkania nieprzerwanie od ponad dwóch lat. Jest dla mnie zaszczytem móc być liderem grupy z tak ogromnymi tradycjami i historią.

Założycielami oraz liderami naszej grupy w przeszłości byli śp. Tadeusz Golonka, śp. Piotr Dobrowolski, Asia Grzywna, Szymon Kobalczyk, Szymon Pobiega, Marcin CelejMichał Brzozowski oraz Damian Wojdan.

One Comment

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s