O mnie

Artur Wincenciak Teo Vincent

Pewnego dnia postanowiłem, że nauczę się programować. I tak oto, już ponad dziesięć lat, zawodowo wytwarzam oprogramowanie.

teo_vincent_artur_programista_Fotoram.io

Współorganizator Krakowskiej Grupy Deweloperów .NET

teo_vincent_artur_wincenciak_konferencje.io

W dniu 16 marca 2011 po raz pierwszy pojawiłem się na spotkaniu KGD .NET i dołączyłem do tak zacnego grona już na zawsze. Od tamtego momentu byłem już prawie na każdym spotkaniu.

16 lutego 2016 po raz pierwszy zorganizowałem spotkanie naszej grupy. Wraz z moimi znajomymi, z wielką przyjemnością organizujemy kolejne. Jest dla mnie zaszczytem móc być liderem grupy z tak ogromnymi tradycjami i historią.

Kliknij tutaj ten link aby dowiedzieć się więcej o naszej działalności.

Każdy ma swoje hobby. Niektórzy lubią zbierać znaczki a inni wychodzić na szczyty gór. Jednym z moich hobby jest zdobywanie wiedzy programistycznej oraz nawiązywanie nowych kontaktów poprzez uczestnictwo w konferencjach programistycznych.

Moja specjalna książeczka z konferencyjnymi odznakami

18278771_1713819715584084_4519345616615526934_o

Nauczyciel uniwersytecki

W latach 2016 – 2017 prowadziłem zajęcia laboratoryjne z przedmiotu Technologia Mowy na Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, na Wydziale Informatyki, Elektroniki i Telekomunikacji.

Przedmiotem zajęć były: IVR – Interavtive Voice Response, ASR – Atomatic Speech Recognition, VoIP – Voice over IP, SIP – Session Initiation Protocol, MRCP – Media Resource Control Protocol, Speach Recognition Grammar, SAPI5 – Speech Application Programming Interface.

Zajęcia prowadziłem przed dwa semestry, raz z trzecim rokiem i raz z piątym. Było to dla mnie ogromnie miłe przeżycie móc wrócić na swoje studia, tym razem w roli nauczyciela.

Wszystko zaczęło się od nawiązania współpracy z firmą Techmo wytwarzającej silnik rozpoznawania mowy. Wspólnie pracowaliśmy nad projektem którego celem było stworzenie systemu, który umożliwia rozmowę telefoniczną z komputerem w taki sposób jak gdybyśmy rozmawiali z człowiekiem.

Na zakończenie naszego wspólnego projektu dr inż. Bartosz Ziółko zaprosił mnie do poprowadzenia zajęć laboratoryjnych z przedmiotu Technologia Mowy.

Software Engineer

W latach 2010 – 2021 pracowałem w firmie Pirios S.A. gdzie rozwijałem systemy teleinformatyczne. Moimi narzędziami pracy są: C#, C/C++/CLI, T-SQL, .NET, TPL, gRPC, Akka .NET, WCF, VoIP (SIP), ASR (MRCP), IPC (Named Pipe), Sockets, FakeItEasy, Rhino Mocks, AutoFixture, NUnit, xUnit, Autofac, GIT, SOLID, Design Patterns, Microservices, Actor Model Pattern, Event-driven architecture, Event Sourcing, Message queue.

Po więcej, zawsze aktualnych szczegółów zapraszam na mój profil LinkedIn.

Sport

Zawsze lubiłem i lubię nadal sport. Kiedyś bardzo dużo trenowałem różnego rodzaju dyscypliny takie jak tenis stołowy, piłkę siatkową, piłkę nożną, kick-boxing. Miałem nawet drobne osiągnięcia w niektórych z tych dyscyplin. Teraz dużo gram w tenisa ziemnego.

Narty

teo_vincent_artur_narty_Fotoram.io

Bardzo lubię jeździć na nartach. Na nartach jeżdżę od zawsze, od kiedy pamiętam. Zaczynałem na takich drewnianych nartach z drucianymi zapięciami.

126,2 km/h

Uwielbiam zawrotną prędkość i potężną dawkę adrenaliny. Wziąłem dział w zawodach Red Bull Zjazd na Krechę w Krynicy Zdrój. Zakwalifikowałem się do finału na Słowacji.

Maksymalna prędkość, jaką sobie zmierzyłem wyniosła 126.2 km/h. Było to na Kasprowym Wierchu.

Snooker

Lubię grać i oglądać snookera. Nie gram dobrze, ale może kiedyś się w końcu nauczę. To bardzo trudny i techniczny sport.

Podróże w czasie

teo_vincent_artur_wincenciak_i_mozgi

Czasami rozmyślam o tym, że chciałbym żyć w przyszłości — w tej, w której rozwikłana jest zagadka związana z podróżami z prędkością światła.

Jestem bardzo dumny z mojego dziadka

Aby się przekonać dlaczego, kliknij tutaj.

Gdybym mógł porozmawiać z dowolną osobą – żyjącą lub nieżyjącą, to kto by to był i o czym byśmy rozmawiali? Byłby to właśnie mój dziadek. Urodziłem się zbyt późno, aby zdążyć z nimi porozmawiać.